Від зростання конкуренції на ринку платежів виграє, насамперед, споживач фінансових послуг. Тому чим більше різних моделей представлено на ринку, тим краще для цього ринку. Бізнес модель «банку без банку» з виключенням «електронних грошей», на наш погляд, дозволить створити конкуренцію класичним банківським платіжним системам і запропонувати споживачам моментальні й дешеві розрахунки прямо з рахунку абонента стільникового оператора.
Для стільникових операторів, крім комісійних доходів, основним ефектом від широкомасштабного впровадження бізнес моделі «банку без банку» є вільні залишки коштів на рахунках абонентів. Розрахунок на статистиці Київстару і Vodafone показує, що при зростанні вільних коштів на рахунках абонентів з 16,65 грн. до 1000 грн. - зростання вільних і безкоштовних для кожного оператора ресурсів складе на 25 млрд. грн. для Київстару і на 18,3 млрд. грн. для Vodafone.
После многочисленных слухов и утечек компания Facebook наконец-то придала официальный статус загадочному криптовалютному проекту Project Libra, о котором мы впервые узнали в мае. В соответствующем сообщении владелец самой крупной в мире социальной сети представил долгожданную платежную платформу на базе технологии блокчейна. Блокчейн-платформа получила название Libra Blockchain, а сама «глобальная» криптовалюта называется Libra. Тестовая версия блокчейн-платформы будет запущена в ближайшие недели, а полноценный запуск криптовалюты запланирован на 2020 год. В рамках проекта был разработан специальный криптовалютный кошелек, который будет интегрирован в приложения Messenger и WhatsApp, а также доступен в виде отдельного приложения для iOS и Android.
Українські заробітчани освоюють нові напрямки для сезонних заробітків. І хоч Польща залишається в топі з працевлаштування за кордоном, інші країни також набирають популярності.